MRAZÍK

Výpravná pohádka na motivy legendárního filmu

Výpravná pohádka na motivy proslulého filmu o Nastěnce a Ivánkovi, hloupé Marfuše a zlé maceše, o dědu Mrazíkovi a dědečku Hříbečkovi, o zlé ježibabě, ale také o tom, že láska a dobrota vždycky zvítězí nad zlobou a nenávistí.

Bylo, nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal ženu, která je oba týrala, stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela, jak se jí zbavit, až ji nakonec jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se o ni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konati dobré skutky, aby znovu získal zpět své lidskou tvář.

Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok, co rok už více než třicet let.

 

Hrají: Petr Erlitz, Zuzana Bartošová, Jana Galinová, Lucie Randáková, Lenka Lavičková, Robert Stodůlka, Petr Kozák
Autor: Nikolaj Robertovič ErdmanJana GalinováJurij Galin

Režie: Jurij Galin